Biżuteria podczas rozmowy o pracę

Rozmowa w sprawie pracy to bardzo ważne wydarzenie, zrozumiałe wydaje się więc charakterystyczne dla wszystkich kobiet dążenie do tego, aby w trakcie jej trwania wypaść maksymalnie dobrze. Pomóc może im w tym wiedza zgromadzona w czasie kolejnych lat nauki, pewność siebie wypracowana dzięki wcześniejszym doświadczeniom życiowym, przekonanie o tym, że są idealnymi kandydatkami na stanowisko, na które właśnie trwa nabór, a także… biżuteria, która podkreśli ich walory wizualne i urok osobisty.

Pytanie o to, jaka biżuteria powinna być zakładana podczas rozmowy o pracę nie należy do tych, na które można uzyskać jednoznaczną odpowiedź, trudno przy tym dziwić się, że mamy do czynienia z takim stanem rzeczy. Wiele zależy przecież od stanowiska, na jakie aplikujemy, charakteru przyszłej pracy, a nawet osoby naszego potencjalnego szefa albo szefowej. Choć jednak częste są głosy mówiące o tym, że w czasie pierwszego spotkania z szefem bransoletki i srebrne kolczyki powinnyśmy zostawić w domu, kwestią sporną jest to, czy rzeczywiście powinnyśmy dawać im wiarę. Rzeczywiście, nie w każdym zawodzie biżuteria jest mile widziana, nie powinnyśmy jednak wstydzić się tego, że jesteśmy kobietami, a w związku z tym nie tylko lubimy, ale również potrafimy ładnie się ubrać.

Warto pamiętać i o tym, że bransoletki i wisiorki, które mamy na sobie podczas rozmowy w sprawie pracy muszą współgrać ze strojem, który założyłyśmy. Jeżeli zatem zdecydowałyśmy się na elegancki strój, krzykliwe kolczyki i sięgające pasa korale nie muszą wcale zachwycić naszego potencjalnego szefa i sprawić, że z miejsca zechce nas on zatrudnić. Pewne stonowanie będzie zresztą sugerowało, że jesteśmy osobami odpowiedzialnymi i stabilnymi emocjonalnie, a cechy te nie mogą nie spodobać się potencjalnemu pracodawcy.