Biżuteria stosowna do wieku

Już od jakiegoś czasu słyszymy o tym, że biżuteria nie musi wcale odzwierciedlać naszego charakteru, ale przede wszystkim skłaniać nasze otoczenie do myślenia o nas w taki sposób, jaki nam samym wydaje się najbardziej korzystny. Okazuje się, że odpowiednio dobrane kolczyki Swarovski mogą powiedzieć przy tym niejedno nie tylko o naszym stosunku do innych ludzi, ale i o wieku, w zależności od potrzeby możemy się więc odmłodzić albo dodać sobie nieco lat i wiążącej się z wiekiem stateczności.
Młodość to czas zamiłowania do nietypowych kolorów i form. Czas poszukiwania własnej drogi i należącego tylko do nas miejsca w świecie sprawia, że chętniej sięga się po to, co nietypowe, odważne i niezgodne ze standardami. biżuteriaNie oznacza to oczywiście braku szacunku do klasyki, młodość jest jednak okresem, w którym najłatwiej łączyć ją z rozwiązaniami nietypowymi tworząc oryginalny styl będący wypadkową tak jednego, jak i drugiego. Wyjątkowa biżuteria srebrna może być noszona w zestawieniu z rozwiązaniem typowym i standardowym, a efekt jest piorunujący.
Z kolei dojrzałość to czas, w którym faza poszukiwań została definitywnie zamknięta. Kobieta wie, czego chce, co do niej pasuje, a czego powinna unikać, nie musi zatem eksperymentować przy każdej okazji. Nie oznacza to jednak, że wybierane przez nią kolczyki, pierścionki, bransoletki i zawieszki są nieciekawe, czy też przerażająco typowe, są to bowiem najbardziej atrakcyjne rozwiązania, z jakimi zetknęła się do tej pory. I dojrzałość może pozwalać sobie na eksperymenty, z reguły jednak wiodą one ku określonemu celowi i służą realizacji konkretnego zadania, a nie są jedynie wypadkową przypadkowych działań. Dojrzałość to również inny rodzaj kamieni, srebro i złoto jest więc zastępowane przez droższe, ale i bardziej prestiżowe perły, a nawet diamenty.